Τα ανθρωποειδή ρομπότ είναι μόνο η αρχή για τον 18χρονο Δημήτρη Χατζή
![Τα ανθρωποειδή ρομπότ είναι μόνο η αρχή για τον 18χρονο Δημήτρη Χατζή](https://www.news247.gr/wp-content/uploads/2018/04/nissan-generation-n-640x380.jpg)
Ο Δημήτρης Χατζής είναι ένας ξεχωριστός εκπρόσωπος της Generation N
Nissan
Με όραμα να βοηθήσει τους συνανθρώπους του και ιδιαίτερα τα άτομα με αναπηρία όρασης, ο Δημήτρης σχεδίασε και δημιούργησε ζεύγος εξωσκελετικών γαντιών για να υποστηρίξουν την εξατομικευμένη διδασκαλία, στην εκμάθηση του μηχανισμού γραφής Braille
- 13 Απριλίου 2018 16:46