Tι σημαίνει για την Αθήνα η έκθεση Plásmata στο Πεδίον του Άρεως;
Από τις 23 Μαϊου κι έπειτα, περισσότεροι από 100.000 Αθηναίοι έχουν επισκεφθεί το Πεδίον του Άρεως. Αφορμή η έκθεση ψηφιακής τέχνης Plasmata: Bodies, Dreams and Data που παρουσιάζεται από την Στέγη του Onassis Foundation φιλοξενώντας έργα ελλήνων και ξένων καλλιτεχνών. Την επισκεφθήκαμε και μιλήσαμε με την Ειρήνη Μιρένα Παπαδημητρίου, (Creative director FutureEverything, επιμελητική ομάδα Plásmata) και τον Πρόδρομο Τσιαβό (Διευθυντής Ψηφιακής Ανάπτυξης & Καινοτομίας Onassis Stegi, επιμελητική ομάδα Plásmata) για τη σημασία, τους συμβολισμούς και το πώς στήθηκε.
16 Ιουνίου 2022, 14:20