Ρεάλ – Παρτίζαν: Μπουνιές μεταξύ παικτών και εικόνες σοκ στο παρκέ της Μαδρίτης

Twitter

Σοκαριστικές ήταν οι σκηνές που εκτυλίχθηκαν στη Μαδρίτη περίπου δύο λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα της Ρεάλ με την Παρτίζαν. Μπουνιές, λαβές WWE, αποβολές και διακοπή. Δείτε όλα όσα έγιναν.

Το γύρο της Ευρώπης κάνουν οι εικόνες από τα τελευταία λεπτά του Game 2 ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και τη Παρτίζαν. Οι Σέρβοι προηγούνταν με 15 πόντους (80-95) και όλα έδειχναν ότι είχαν κλειδώσει τη δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα ματς απέναντι στους Ισπανούς. Εκείνη τη στιγμή ο Σέρχιο Γιουλ έκανε ένα “βρόμικο” φάουλ στον Κέβιν Πάντερ, ο οποίος πήγε να του δώσει μπουνιά, αλλά συγκρατήθηκε τελευταία στιγμή.

Παρά ταύτα στο παρκέ του WiZink Center, όπως αναφέρει το SPORT24, ξέσπασε γενικευμένη σύρραξη και τελικά οι διαιτητές, αφότου εξέταζαν για αρκετή ώρα το replay αποφάσισαν να διακόψουν οριστικά την αναμέτρηση, με τη νίκη να κατοχυρώνεται στην Παρτίζαν.