Βγήκε από την εντατική ο Τάσος Μπουντούρης
![Βγήκε από την εντατική ο Τάσος Μπουντούρης](https://www.news247.gr/wp-content/uploads/2020/01/boudouris-640x380.jpg)
Ο Τάσος Μπουντούρης βγήκε από τη μονάδα εντατικής θεραπείας και πλέον συνεχίζει να νοσηλεύεται σε θάλαμο του γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας, με την υγεία του να έχει σημειώσει σημαντική βελτίωση.
- 30 Ιανουαρίου 2020 14:58
Xαρμόσυνα είναι τα νέα για τον Τάσο Μπουντούρη, ο οποίος στις 20 Ιανουαρίου είχε τροχαίο ατύχημα στην παραλιακή, στο ύψος του Καλαμακίου και βρισκόταν σε κρίσιμη κατάσταση. Η Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία ενημέρωσε ότι ο θρύλος του αθλήματος έχει βγει από την μονάδα εντατικής θεραπείας του γενικού Νοσοκομείου Αεροπορίας και πλέον συνεχίζει να νοσηλεύεται σε θάλαμο.
Ο Μπουντούρης όχι μόνο έχει κερδίσει ακόμη μία μάχη, αλλά η υγεία του έχει βελτιωθεί σε σημαντικό βαθμό. Έχει επαφή με το περιβάλλον, αναγνωρίζει τα πολύ δικά του πρόσωπα, θυμάται καταστάσεις.
Στο πλευρό του Μπουντούρη είναι τα δύο παιδιά του και η Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία που έχει αναλάβει όλα τα έξοδα μέχρι και την πλήρη αποκατάστασή του.